Polskie Derby Instrukcja użytkownika Instrukcja instalacji Włóż płytkę z grą „Polskie Derby” do napędu. Po chwili powinien uruchomić się instalator gry. Jeśli tak się nie stało, musisz uruchomić instalator samodzielnie. Otwórz „Mój Komputer”, następnie kliknij dwukrotnie na ikonę napędu CD-ROM, aby zobaczyć zawartość płyty. Następnie uruchom instalator klikając na ikonę pliku „Launcher.exe”. Po uruchomieniu kliknij przycisk „Instaluj grę”. Następnie przeczytaj tekst w okienku które się pokaże i kliknij przycisk „Dalej”. Potem wybierz katalog, w którym gra ma być zainstalowana oraz katalog w Menu Start gdzie będzie umieszczony skrót do niej. Po kliknięciu przycisku „Dalej” rozpocznie się instalacja gry. Po zakończonej instalacji program zaproponuje Ci jeszcze umieszczenie skrótu do gry na Pulpicie Windows. Jeśli zakończyłeś wszystkie czynności instalacyjne, kliknij przycisk „Zakończ” aby powrócić do systemu. Po zainstalowaniu gry, polecamy także instalację bibliotek Microsoft DirectX9 oraz programu Adobe Acrobat – abyś mógł przeczytać bez przeszkód instrukcję użytkownika. Jeśli nie posiadasz ich zainstalowanych w systemie to musisz je zainstalować dla poprawnego działania programu. Rozpoczynamy Grę Po zakończeniu gra jest zainstalowana. Możesz teraz wystartować do boju klikając skrót „Polskie Derby” na pulpicie lub wybierając go z Menu Start. Innym sposobem na uruchomienie gry jest odnalezienie katalogu, w którym została zainstalowana w Eksploratorze Windows i kliknięcie na pliku „polskie.exe”. UWAGA! W systemie Windows98 gra będzie działać tylko z najnowszym zestawem sterowników do karty graficznej! Polskie Derby menu Gra „Polskie Derby” posiada proste w nawigacji i przejrzyste menu użytkownika, po którym poruszać się można za pomocą myszy. Każdy ekran menu posiada trzy przyciski w prawym górnym rogu ekranu. Pozwalają one na cofnięcie się do poprzedniego ekranu (opcja „Cofnij”) lub przejście do następnego (opcja „Dalej) – są to dwie strzałki na samej górze. Znajdziecie tam też ikonę z „X” która pozwala na natychmiastowe wyjście z gry do systemu, niezależnie od tego na którym ekranie się znajdujecie. Główne menu gry posiada następujące opcje wyboru: Wyścigi drogowe – kliknij by przejść do menu wyboru samochodów i tras a następnie rozpocząć wyścig. Najlepsi kierowcy – kliknij aby obejrzeć najlepsze czasy i wyniki Opcje – kliknij aby ustawić poziom detali w grze oraz ustawić muzykę Po wybraniu opcji „Wyścigi drogowe” przeniesiesz się na ekran wyboru poziomu trudności. Wybierz poziom trudności, na którym chcesz się ścigać. Będziesz się ścigał przeciwko najlepszemu kierowcy oraz najbardziej wypasionemu samochodowi w Twoim mieście. Wszystko co musisz zrobić to udowodnić, że potrafisz być lepszy! Następnie klikając „Dalej” przeniesiesz się do menu wyboru samochodu. Użyj strzałek znajdujących się w dole ekranu by obejrzeć wszystkie dostępne samochody. Różnią się one prędkością maksymalną, przyśpieszeniem oraz łatwością sterowania. Wybierz samochód, który Twoim zdaniem najbardziej Ci odpowiada. Następny ekran to ekran wyboru trasy. Kiedy już siedzisz wygodnie w fotelu kierowcy Twojego samochodu to najlepszy moment, żeby wybrać trasę, na której chcesz się ścigać. Możesz wybrać, podświetlając dowolną z 30 tras w grze. Dowiesz się wtedy szczegółów o jej długości oraz stopniu trudności. Wybierz „Wyścig na wszystkich trasach”, aby ścigać się na wszystkich trasach po kolei. Trasy różnią się stopniem ich trudności w zależności od ich numeru. Trasa pierwsza jest najłatwiejsza a każda kolejna jest coraz trudniejsza aż do 30. Stopień trudności trasy zależy od jej długości a także ilości ostrych zakrętów, mostów, tuneli oraz wąskich odcinków na niej umieszczonych. Wybierz trasę, na której chcesz się ścigać klikając na odpowiednim obrazku.. Natomiast w opcji wyścigu na wszystkich trasach Twoim zadaniem jest ukończenie (i najlepiej wygranie) wszystkich tras po kolei, uważając aby nie skończyła Ci się benzyna. OPCJE W menu opcji możesz zmienić ustawienia gry jak: poziom detali, kontroler (klawiatura, pad, kierownica...) oraz muzykę. Klikając na poszczególne opcje przewijaj listę dostępnych ustawień. Ustawiając sposób kontroli samochodu pamiętaj, że możesz wybrać tylko spośród urządzeń podłączonych fizycznie do Twojego komputera oraz rozpoznawanych przez Microsoft DirectX. Gra obsługuje klawiaturę, mysz, joystick, pad oraz kierownice do gry. Możesz także ustawić odpowiednio poziom wyświetlanych detali. Jeżeli gra nie działa płynnie spróbuj zmienić poziom detali na niższy. Kontrolowanie samochodu Po rozpoczęciu wyścigu znajdziesz się na środku drogi, w samochodzie a gra będzie oczekiwała na Twoją reakcje żeby rozpocząć wyścig. Aby zacząć się ścigać musisz wcisnąć Spację lub gaz w swoim samochodzie (np. strzałkę w górę na klawiaturze). Nie musisz się obawiać – żaden z Twoich oponentów nie zacznie wyścigu przed Tobą. Samochodem steruje się w standartowy dla wybranego kontrolera sposób. Na przykład w przypadku klawiatury są to strzałki (góra – gaz, dół – hamulec, lewo i prawo) a w przypadku joysticka należy kontrolować samochód odpowiednio wychylając jego drążek. Jeśli w trakcie gry samochód zostanie zniszczony lub poważnie uszkodzony – musisz wtedy wcisnąć spację, aby nowy samochód dla Ciebie pojawił się na poboczu drogi. W trakcie jazdy, w dowolnym momencie możesz wcisnąć klawisz „Esc” aby włączyć pauzę oraz wyświetlić menu, które może pozwolić Ci na wyjście z wyścigu. Dostępne wtedy opcje to: Powrót do Menu Głónego, Powrót do menu wyboru tras lub rozpoczęcie aktualnego wyścigu od początku. Możesz także użyć klawiszy funkcyjnych (od F1 do F12), aby zmienić widok z kamery w trakcie jazdy. Na ekranie, w czasie jazdy, w prawym dolnym rogu ekranu znajduje się prędkościomierz a w lewym dolnym roku znajduje się wskaźnik poziomu paliwa. Na górze ekranu możesz przeczytać informacje na temat czasu gry, Twojej aktualnej pozycji, odległości od mety oraz Twojego położenia względem przeciwników. Po zakończeniu wyścigu na ekranie zostaną wyświetlone wyniki wyścigu z uwzględnieniem czasu oraz prędkości przejazdu. Prawa autorskie Niniejsze oprogramowanie oraz instrukcja są chronione prawami autorskimi, zarezerwowanymi dla Inca Gold oraz Onimedia sp. z o.o., jak również są chronione prawami autorskimi dotyczącymi oprogramowania komputerowego. Nie wolno powielać tego oprogramowania w żadnej postaci. Nie wolno go odstępować, wypożyczać, odsprzedawać, dzierżawić, udzielać nań licencji ani w żaden inny sposób przekazywać tego oprogramowania (ani jego egzemplarzy) osobom trzecim. Nie wolno tego oprogramowania modyfikować, adaptować, przekładać, tworzyć oddzielnych prac, dekompilować, rozkładać ani też stosować wtórnej inżynierii czy wydzielać kodu źródłowego w całości ani też w każdej jego części lub w czymkolwiek, co się z tym produktem integralnie łączy, jak również dopuszczać i pozwalać, aby czyniły to osoby trzecie. Microsoft Windows oraz pozostałe są zastrzeżonymi markami swoich właścicieli